Jaki wybrać i jaki kupić stelaż do łóżka pod materac? Poradnik

Pęka Ci głowa od niewyspania się, a dodatkowo nie wiesz jaki stelaż wybrać bo wybór jest nieskończony?
Mam nadzieję że to video poukłada Ci w głowie wszystkie potrzebne informacje.
Zobacz video już teraz:

Stelaż do łóżka jest jednym z najważniejszych elementów Twojego łóżka. Na stelażu leży materac i to właśnie od niego zależy w dużej mierze jakoś Twojego snu.

Stelaże wykonane są ze specjalnych, lekko wygiętych, drewnianych listewek połączonych ze sobą.

Stelaże wykonuje się z drewna:

– brzozowego
-sosnowego
– bukowego

Najtańsze stelaże do łóżek wykonuje się z drewna sosnowego. Są one rozwijane, kładzione na ramie łóżka. Stelaż taki jest twardy i nadaje się jedynie do tanich materacy bonelowych. Nie zaleca się do najlepszych konstrukcji materacy piankowych czy materacy lateksowych bo może odgniatać materac i powodować jego odkształcenie. Nieprawidłowe podłoże materaca to często utrata gwarancji, gdyż materac nie jest użytkowany zgodnie z zaleceniami.

Stelazdrabinkowydoozkastelazdoozkalistwydoozkamaterace

(przykład drewnianego stelaża drabinkowego)

Bardzo dobre stelaże do łóżek pod materac wykonuje się z drewna bukowego. Listwy z drewna bukowego  takie są bardzo sprężyste, reagują na pracę materaca. Jeśli zamierzasz kupić materac z pianką termo-visco, memory, wysokoelastyczną czy lateksu, koniecznie zainwestuj w stelaż z bukowymi listwami. Stelaże te świetnie sprawdzą Ci się w łóżku podwójnym.

StelazsenactiveKFnajlepszymateracsklepzmateracamiistelazamiSTELAZFIRMYSENACTIVEJAKINAJLEPSZYWYBRACSTELAZDOLOZKA

(stelaż firmy Senactive)

Wybór stelaża jest bardzo prosty jeśli wiesz czego szukasz. Wiadomym jest to iż rama łóżka bez stelaża nie będzie spełniać swojej funkcji.
Do wyboru przed Tobą :

Stelaże nieregulowane (stelaż opisany wyżej)

Stelaż regulowany ręcznie

Stelaż regulowany elektrycznie

Stelaże nieregulowane jest stelażem zwijanym, zbudowanym z listewek połączonych taśmą. Umieszcza się go na ramie łóżka, można go przykręcić na stałe metalowymi wkrętami do drewna.

Stelaż regulowany ręcznie – Stelaże regulowane instalujesz w ramie łóżka na stałe. Stelaż taki umożliwia Ci uniesienie nóg i siedzenie lub leżenie w wygodnej dla Ciebie pozycji. Regulacja odbywa się ręcznie. Unosisz część wezgłowia lub podnóżka na określoną wysokość. Blokada nastąpępuje w wyniku zapadki w uchwytach mocujących. Stelaże regulowana nie nadają się do materacy sprężystych, których nie można zginać. Najlepiej współpracują z materacami piankowymi i lateksowymi.

Stelaż regulowany elektrycznie

Najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie stelaża regulowanego elektrycznie. Stelaże takie są najlepsze jakościowo, użyte w nich materiały są najwyższej jakości. Stelaż taki oferuję pełny luksus. Najczęściej posiada większą regulację stref niż stelaże regulowane ręcznie  tylko w dwóch płaszczyznach.

STELAMOBILEXPERTfirmyMaterassoDoradzamystelazedolozekjakistelazdolozkawybrac

(stelaż firmy Materasso)

Decydując się na stelaż zwróć uwagę na:

Strefy twardości stelaża – tak jak materace, stelaże posiadają strefy twardości, od których zależy w głównej mierze komfort snu i ułożenie Twojego ciała. Najlepsze stelaże posiadają aż siedem stref twardości, dlatego w perfekcyjny sposób będą współpracowały z Twoim nowoczesnym materacem piankowym lub lateksowym. Mija się z celem inwestowanie w taki stalaż jeśli masz materac ze sprężyną bonelową lub kieszeniową, które nie posiadają 7 stref twardości.

Odstępy między listewkami oraz na ilość listewek

Bardzo ważna jest ilość listewek w Twoim stelażu. Im gęstrze rozmieszczenie tym lepiej (przykładem jest Triple Mobil T12 z Materasso).

STELATRIPLEMOBILT5firmyMaterassoDoradzamystelazedolozekjakistelazdolozkawybrac

W zależności od ceny stelaża stosuje się od 18 do 42 listewek.

Dodatkowymi elementami w najlepszych stelażach są :

regulacja w odcinku lędzwiowo-krzyżowym, co zwiększa lub zmniejsza twardość w tej strefie

-specjalna taśma po środku umożliwiająca prawidłowe rozłożenia ciężaru.

3 komentarzy do artykułu “Jaki wybrać i jaki kupić stelaż do łóżka pod materac? Poradnik

  1. tadek84 pisze:

    Prawda – stelaż jest bardzo ważny. Materac w połączeniu z solidnym stelażem daje najlepszy komfort snu. Ja kupiłem materac Treenes i od razu doradzono mi stelaż – wybrałem stelaż Docja z firmy Janpol, ma regulowany podnóżek i zagłówek. Materac Treenes doskonale do niego pasuje, bo jest z pianki wysoko-elastycznej.

  2. oliwka pisze:

    Również się zgadzam że na popularności zyskują łóżka, z materacem i stelażem. A więc poza kupnem wygodnego i odpowiednio dopasowanego materaca, należy zainwestować w stelaż. Niektórzy lubią spać z głową w górze lub z nogami w górze, dlatego należy zakupić wtedy stelaż regulowany, w innym przypadku osiągnięcie takiej pozycji może stać się niemożliwe. Stelaż regulowany zawsze pozwoli Ci na wygodny odpoczynek, na przykład podczas oglądania filmu lub czytania książki. Pozdrawiam

  3. krystyna pisze:

    Podoba mi się stelaż regulowany elektrycznie, czy ktoś ma taki ? i ile tak mniej więcej może kosztować ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Please copy the string ev5RnP to the field below: