Na co zwracać uwagę przy wymianie dachu? Patrz firmie na ręce.

Jak już wiesz drogi czytelniku stanęliśmy przed zadaniem wymiany starego dachu w takim oto budynku:

remont dachu w starym domu copy(front budynku)

Wymiana dachu problemy(Jeden z boków budynku po częściowym usunięciu starych dachówek)

Na początku musieliśmy ustalić zakres prac, kształt dachu, rodzaj pokrycia dachu, zakres wymian elementów dachu i odległość dachu jaka ma wychodzić poza obrys budynku.

W starym dachu chcieliśmy usunąć kształt splaszczonych bocznych części dachu oraz przedniej części, poprzez podniesienie konstrukcji zgodnie z istniejącą linią. Zależało nam na znaczącym wyprowadzeniu części dachu poza obrys budynku i co najważniejsze i oczywiste na szczelnym dachu, gdyż stary miał już takie dziury z góry i boków że wiatr zimą wdmuchiwał przez nie śnieg, który topniał i ściekał po sufitach.

Inwestorem jest firma KEK SP. Z O.O. więc oczywistością jest podpisanie umowy przed podjęciem prac, czy remontujesz jako firma czy osoba prywatna. Ustal zakres działań, cenę robocizny, termin realizacji – kiedy zacznie się wymiana i kiedy się zakończy. Ustal karę umowną za niedotrzymanie warunków umowy.

Mimo umowy nie jest powiedziane że wszystko pójdzie dzięki temu jak po maśle ale zawsze masz przetargowy i mocny argument.

Nam nie udało się uzyskać wszystkich założeń wymienionych wyżej nawet mimo umowy, ale o tym dowiesz się w kolejnych aktualnościach.

Wracamy do prac. Zrzucenie starej dachówki:
Wymieniamy dach na nowy
Okno na świat już widoczne:
Stary dach do wymiany
Warto podstawić sobie kontener. Koszt to około 300zł. Dzięki temu unikniesz bałaganu na placu, bo wykonawcy będą odpady wrzucać prosto do niego, gdy się napełni przyjedzie auto z nowym pojemnikiem a stary zabierze. Chyba że chcesz wykorzystać starą dachówkę na fundament lub zastosować dobre dachówki w innym miejscu. Nasze poszły na straty.

W kolejnej aktualności napiszemy o krokwiach, łatach, kontrłatach, foli paroizolacyjnej i zmianie wyglądu dachu. Do usłyszenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Please copy the string W7QHPw to the field below: