Ocieplanie poddasza wełną mineralną

Jak już wiesz adoptujemy stare poddasze pod Salon z materacami marki Treenes i Senactive, starymi stylowymi łóżkami i meblami oraz pod studio foto i video. W ostatniej aktualności wykonaliśmy wylewki na podłogę a teraz zabieramy się do ocieplenia poddasza wełną mineralną.
Wełna o grubości 15 cm, która będzie umieszczana między krokwiami oraz 10 cm wełny, która będzie przykrywać krokwie. Łączne ocieplenie to  25 cm wełny, uważamy je za optymalne. Stanowczo z doświadczenia znajomych wiemy że 5 cm, 10 cm to stanowczo za mało, nie dało się ogrzać takiego poddasza przez dużą stratę ciepła.

Ocieplamy poddasze wełną

Przygotowaliśmy mocowania pod sznurki i na takiej konstrukcji zaczęliśmy mocowanie wełny. Docinaliśmy z 4 cm nadmiarem między krokwiami aby wełna dobrze przylegała. Nasze krokwie są stare i mają nierównomierne kształty. W nowych krokwiach wystarczy 2 cm nadmiaru wełny między krokwiami.

Ocieplamy poddasze

Układanie wełny powoduje zapylenie jej w powietrzu, więc maski przeciwpyłowe obowiązkowe. Długie rękawy i rękawiczki także. Okulary ochronne też się przydadzą. Jak ocieplasz wełną to najlepiej wyprowadź całą rodzinę, w przypadku remontu w starym, zamieszkiwanym domu. Może to odbić się to zdrowiu Twoich dzieci i ich górnych drogach oddechowych.

ocieplanie dachu

Kładziemy wełnę mineralną od dołu i jeśli jest opcja dokręcamy stelaże i przykręcamy płyty gipsowe.  Na wąskiej ściance na dole było to proste, wyżej będziemy musieli zastosować mocowania do profili dodatkowe w kształcie kotwic, na które nabijana będzie wełna 10 – tka.Ocieplamy stare poddasze

jak ocieplic stary dach

To tyle na dziś, napisz czy też masz doświadczenia z ocieplaniem starego dachu i jak to wyglądało u Ciebie?
W kolejnej aktualności zobaczysz jak dalej posuwają się nasze prace, przykręcimy już parę kolejnych płyt gipsowych. Do zobaczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Please copy the string XqlKKK to the field below: